APARTAMENTY KARKONOSZE

w Szklarskiej Porębie to propozycja noclegu dla wszystkich tych, którzy cenią komfortowy pobyt w luksusowych warunkach. Apartamenty ulokowane są w Karkonoszach, w centrum Kotliny Jeleniogórskiej.

Komfortowe noclegi

na weekendowy pobyt lub urlop

Świetna lokalizacja

blisko atrakcji turystycznych

Piękne widoki

niezapomniane wspomnienia!
POZNAJ OKOLICĘ:
KARPACZ
Karpacz jest malowniczą miejscowością położoną u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy - Śnieżki. 

Miasteczko przyciąga rzesze turystów, którzy chętnie je odwiedzają. Można tutaj bowiem wypocząć, jak i aktywnie spędzić czas dzięki dziesiątkom pięknych ścieżek pieszych i rowerowych. Górskie położenie sprawia, że Karpacz jest miejscowością, którą warto jest odwiedzić zarówno latem, jak i zimą. Na turystów czeka tu wiele różnego rodzaju atrakcji, a wypoczynek w tym niezwykle malowniczym miasteczku będzie prawdziwą przyjemnością. Karpacz to typowo turystyczna miejscowość, dlatego na jej terenie znajduje się wiele miejsc, w których można zarezerwować komfortowe noclegi w Karpaczu

Noclegi w Karpaczu - co wybrać?

Aby w pełni skorzystać z uroków Karpacza, warto zatrzymać się tam przynajmniej na kilka dni i zarezerwować nocleg w Karpaczu. Co wybrać? 

Kwatery, pokoje gościnne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, apartamenty i hotele - wybór jest naprawdę duży. Na uwagę zasługują apartamenty, które w całkiem przystępnej cenie oferują duży komfort oraz dostęp do udogodnień, do których przyzwyczailiśmy się na co dzień: pralka, zmywarka, ekspres do kawy - to już prawie standardowe wyposażenie apartamentów. Noclegi w Karpaczu dostępne są przez cały rok - choć zdarzają się momenty, kiedy trudno znaleźć wolny pokój. Taka sytuacja ma miejsce zwykle podczas długich weekendów czy świąt, podczas których jest bardzo duże zainteresowanie noclegami w Karpaczu.

Polecane w Karpaczu

Apartamenty Karkonosz
ul. Linowa 1 B, Karpacz
Hotel Karolinka
Karpacz - Linowa 3b
Pensjonat Toreja
Karpacz - Sarnia 4
Świątynia Wang w Karpaczu

Świątynia Wang

Jednym z najpopularniejszych zabytków Karpacza jest bez wątpienia Świątynia Wang. Jest to drewniany kościół wybudowany w stylu skandynawskim i przeniesiony do miasteczka z Norwegii. Jest to obowiązkowy punkt, jaki odwiedzić musi każdy, kto wybiera się na wczasy do Karpacza. Świątynia ta pochodzi z przełomu XII i XIII wieku. Cała konstrukcja została postawiona bez użycia gwoździ, a jedynie przy wykorzystaniu drewnianych złączy ciesielskich. Czyni to ten zabytek jeszcze bardziej niesamowitym i niepowtarzalnym. 

Wypoczywając w Karpaczu warto wyruszyć także na szlaki górskie. 
Bez wątpienia najbardziej malowniczym, ale też wymagającym jest trasa prowadząca na Śnieżkę. Osoby, które nie chcą wspinać się na szczyty mogą zdecydować się na spacer łatwiejszymi szlakami, które otaczają miasteczko. Spacerując jednym z takich szlaków można natrafić na tzw. "Dziki Wodospad". Jest to sztucznie stworzony spad wodny, który miał na celu ochronę miasta przed nawiedzającymi je powodziami. Dojście do niego jest bardzo łatwe i zajmuje niewiele czasu. 

W Karpaczu na ulicy Strażackiej można także doświadczyć anomalii grawitacyjnej. Jest to miejsce, w którym droga wydaje się prowadzić pod górę, ale jest to złudzenie optyczne, gdyż tak na prawdę spada ona w dół. Dzięki temu niesamowitemu zjawisku przedmioty czy pojazdy wydają się poruszać samoistnie pod górę, co jest niezwykle widowiskowe. Ze względu na właściwości tego miejsca jest ono często nazywane Magiczną lub Czarodziejską Górką. Spacerując ulicami Karpacza można trafić również do Zapory na Łomnicy. Przez jej koronę mierząca 105 m długości przebiega jeden ze szklaków turystycznych. Jest to miejsce chętnie fotografowane przez turystów. Niedaleko zapory zlokalizowane są także sporych rozmiarów bloki skalne, które przyjęły bardzo ciekawe formy. Warto również zobaczyć je podczas pobytu w miasteczku.

APARTAMENTY KARKONOSZE

Komfortowe noclegi w Szklarskiej Porębie dostępne przez cały rok. Zapraszamy serdecznie!